KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14003049
nr 1400 3049
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Heavy Traffic". Signerad, numrerad 77/225. Motivet: 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 84x66 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:05:18
31/5 17:02:38
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis